Mazowiecka i śląska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) odnotowała znaczący sukces w walce z przemytem, dokonując znalezienia ogromnej ilości suszu tytoniowego w województwie łódzkim. Zarekwirowano tytoń, który w przypadku sprzedaży, mógłby narazić budżet państwa na straty przekraczające 9 milionów złotych.

W trakcie śledztwa skupionego na nielegalnym obrocie towarami akcyzowymi, funkcjonariusze przeprowadzili kontrolę dwóch pojazdów w powiecie łęczyckim. W jednym z samochodów dostawczych odnaleziono zaawansowane urządzenia do blokowania i wykrywania sygnałów GPS oraz GSM. Natomiast w naczepie drugiego pojazdu, dzięki pomocy psa służbowego, wykryto 108 kartonów wypełnionych ciętym tytoniem, pozbawionym polskich znaków akcyzy.

Akcja ta była możliwa dzięki współpracy z funkcjonariuszami Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach. W wyniku działań zabezpieczono ponad 16 ton tytoniu, którego wartość oszacowano na około 9 milionów złotych.

Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest przez Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy w Warszawie, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zgierzu. Obecnie trwają przesłuchania oraz analiza materiałów i danych związanych z tym przypadkiem.

Źródło: https://www.mazowieckie.kas.gov.pl/

Archiwum: styczeń 2024